Jak informuje Urząd Marszałkowski, dotację można otrzymać na działania związane z inwentaryzacją indywidualnych źródeł ciepła. Może ona wynieść nawet do 100 % kosztów jednak nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych. W przypadku wsparcia w ramach refundacji środki można przeznaczyć między innymi na zakup profesjonalnych narzędzi do kontroli palenisk domowych czy dronów służących do informowania o jakości powietrza. Dofinansowanie w ramach refundacji to maksymalnie 50 procent kosztów. Tutaj kwota również nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych.
W tym roku pozyskane wsparcie gminy będą mogły przeznaczyć zarówno na działania edukacyjne czy inwentaryzację źródeł ciepła - mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.
Wnioski składać można jeszcze do 31 marca. Każda gmina może złożyć maksymalnie dwa wnioski na dwa różne zadania. Można złożyć je osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w punktach kancelaryjnych urzędu lub za pośrednictwem poczty czy też poczty kurierskiej.