W tym roku zajęcia odbyły się na trzy tematy. Pierwszym było „Spotkanie ze średniowieczną historią miasta”. Zajęcia polegały na spacerze z przewodnikiem, który oprowadził dzieci po miejscach związanych średniowieczem w Płocku. Uczestnicy odwiedzili m.in. Muzeum Diecezjalne oraz Bazylikę Katedralną. Podczas zajęć dzieci zwiedzały skarbiec diecezjalny, gdzie poznały zabytki jak m.in. hermę św. Zygmunta i kielich księcia Konrada Mazowieckiego. Zobaczyły też Biblię Płocką. W Bazylice Katedralnej poznały historię Kaplicy Królewskiej z sarkofagiem Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz symbolikę katedralnych polichromii.
Drugim tematem była „Sztuka kreatywnego myślenia – zajęcia z warsztatem plastycznym”. Były to niezwykłe warsztaty edukacyjne na ekspozycji Art Deco Muzeum Mazowieckiego, będące połączeniem integracji oraz „gimnastyki umysłowej” – wszystko, by pobudzić kreatywność jej uczestników. Czekała na nich zabawa oparta o sztukę oraz jej historię, a także rozmowy o wynalazkach, czy najciekawszych historiach powstania niektórych z nich.
Trzeci zaś temat brzmiał „Z nich Płock jest dumny”. Było to spotkanie poświęcone znanym płocczanom, dzięki którym miasto rozwinęło się i zostało dostrzeżone na mapie świata. Czwartoklasiści poznali postacie jak m.in. Faustynę Kowalską, druha Wacława Milke, Stefana i Franciszkę Themersonów, Władysława Broniewskiego, Tadeusza Mazowieckiego i wielu innych. Razem z przewodnikiem zobaczyli miejsca, związane z tymi osobami. Byli także na ekspozycji Muzeum Mazowieckiego w Płocku pt. „Z Płocka i dla Płocka. Galeria Płocczan XX wieku. Galeria Themersonów”.