Struzik

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

92 miliony złotych dla Płocka i regionu! Połowa przeznaczona zostanie na ochronę zdrowia

2020-12-29 10:45

Inwestycje w szpitalu wojewódzkim, rozbudowa i modernizacja dróg wojewódzkich i instytucji kultury – tak przedstawia się plan inwestycyjny na 2021 r. dla subregionu płockiego. Nie zabraknie również wsparcia dla samorządów gminnych, powiatowych i OSP.

W 2021 r. planowane dochody wyniosą ponad 3,6 mld zł, z czego 2,6 mld zł to prognozowane dochody z podatków CIT i PIT. Wydatki mają być na poziomie ponad 3,8 mld zł. Ponad 30 proc. tej kwoty stanowią środki na inwestycje.

Przeszło 90 milionów dla subregionu płockiego!

Największą pozycją w budżecie dla subregionu płockiego jest budowa ośrodka radioterapii, którego wartość szacowana jest na 90 mln zł. Niestety ten projekt nie znalazł uznania w oczach rządzących i nie otrzymał wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Władze Mazowsza ponownie zawnioskują o dofinansowanie w ramach trzeciej tury

Największe planowane na 2021 r. inwestycje w subregionie płockim

Na inwestycje w służbie zdrowia w regionie płockim w 2021 r. władze Mazowsza przeznaczą ponad 45 mln zł. Ponadto samorząd województwa kontynuował będzie realizację projektu unijnego, w ramach którego pozyskał kolejne 90 mln zł. Jego partnerami są Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku oraz płocka stacja pogotowia, szpital miejski w Płocku, szpital w Sierpcu i ARIONMED w Gostyninie. Do tej pory placówki te otrzymały 63 sztuki aparatury medycznej, 217 sztuk wyposażenia oraz 724 tys. sztuk środków ochrony osobistej i 15 700 litrów płynów do dezynfekcji. W niektórych placówkach trwają także roboty budowlane.

Jak co roku jedną z największych pozycji w budżecie stanowią środki na rozbudowę i modernizację dróg. Na ten cel do subregionu płockiego trafi ponad 16,5 mln zł. Na rozbudowę, modernizację instytucji kultury w subregionie płockim władze Mazowsza przeznaczą ponad 6,4 mln zł.

W 2021 r. nie zabraknie również środków na renowację mazowieckich zabytków, w tym także sakralnych. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy 10 mln zł. Ponad 24 mln zł samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na bieżące utrzymanie zlokalizowanych na terenie subregionu instytucji kultury.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12