BHT Petra

i

Autor: Urząd Miasta Płocka

Miasto Mistrzów

BHT Petra Płock Mistrzem Polski w piłce ręcznej plażowej

2023-08-08 14:07

BHT Petra Płock wywalczyła mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej. To 7. mistrzowski tytuł płocczan i trzeci z rzędu. Wielki finał ORLEN Summer Superligi odbył się w weekend na płockim Starym Rynku.

W finale mężczyzn spotkały się broniąca tytułu mistrzowskiego Petra Płock i Ekoserwis Ciech Damy Rade Inowrocław. W piątek, w rozgrywkach grupowych górą byli inowrocławianie, ale w niedzielę płocczanie nie pozwolili im na wiele i pewnie zwyciężyli 2:0.

– To nasze siódme mistrzostwo, trzecie z rzędu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zaczęliśmy słabo, bo przegraliśmy pierwszy mecz w grupie z wicemistrzami Polski z Inowrocławia, ale podnieśliśmy się i w finale już byliśmy górą. Trybuny nas niosły. Wchodząc na piach słyszeliśmy tę wielką grupę kibiców, która jeździ za nami po całej Polsce i razem z nami tworzy wielką rodzinę – mówił Krystian Matusiak z Petry.

Finał ORLEN Summer Superligi zakończył sezon piłki ręcznej plażowej w Polsce, ale obie drużyny mistrzyń i mistrzów Polski mają przed sobą jeszcze jeden cel – klubowe mistrzostwa Europy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE