PETRA

i

Autor: EHF / Kolektiff

sport

BHT Petra Płock trzecią drużyną Europy! [FOTO]

2023-10-16 6:27

BHT Petra Płock w miniony weekend zdobyła trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy w turnieju rozgrywanym na portugalskiej wyspie Porto Santo. Zespół z Płocka w meczu o brąz pokonał niemiecki zespół 12 Monkeys Köln.

W turnieju udział wzięło łącznie 15 zespołów, prawo gry otrzymały najlepsze drużyny w swoich krajach. W rundzie grupowej Petra, awansowała z pierwszego miejsca, pokonując Niemców, Portugalczyków, Węgrów, oraz Francuzów. W drugiej fazie mistrzostw Petra doznała dwóch porażek z drużynami z Niemiec oraz Portugalii. Jednak dzięki wygranym w meczach z Duńczykami, Węgrami Petra awansowała do półfinału z drugiego miejsca.

PETRA

i

Autor: EHF / Kolektiff

W półfinale zespół z Płocka trafił na Duński zespół Rødby Beach Boys i po bardzo zaciętym spotkaniu zawodnicy Petry musieli uznać wyższość rywali, którzy zrewanżowali się za porażkę we wcześniejszej fazie turnieju. W meczu o trzecie miejsce Petra od samego początku narzuciła wysokie tempo i pokonała 2:0 drużynę 12 Monkeys Köln z Niemiec. Najlepszym strzelcem turnieju został skrzydłowy Petry Filip Koper, który zdobył łącznie 157 punktów.

Filip KOper

i

Autor: EHF / Kolektiff

Brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy to potwierdzenie wysokiej pozycji klubu na międzynarodowej arenie. Rok temu zespół Petry Płock triumfował w Champions Cup i zakończył sezon w potrójnej koronie.

PETRA

i

Autor: EHF / Kolektiff

Dodatkowo warto podkreślić, że BHT Petra Płock jako jeden z nielicznych europejskich zespołów swój skład praktycznie w całości opiera na wychowankach i mieszkańcach swojego miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE