Autor: EHF / Kolektiff

sport

BHT Petra Płock trzecią drużyną Europy! [FOTO]

2023-10-16 6:27

BHT Petra Płock w miniony weekend zdobyła trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy w turnieju rozgrywanym na portugalskiej wyspie Porto Santo. Zespół z Płocka w meczu o brąz pokonał niemiecki zespół 12 Monkeys Köln.

W turnieju udział wzięło łącznie 15 zespołów, prawo gry otrzymały najlepsze drużyny w swoich krajach. W rundzie grupowej Petra, awansowała z pierwszego miejsca, pokonując Niemców, Portugalczyków, Węgrów, oraz Francuzów. W drugiej fazie mistrzostw Petra doznała dwóch porażek z drużynami z Niemiec oraz Portugalii. Jednak dzięki wygranym w meczach z Duńczykami, Węgrami Petra awansowała do półfinału z drugiego miejsca.

PETRA

W półfinale zespół z Płocka trafił na Duński zespół Rødby Beach Boys i po bardzo zaciętym spotkaniu zawodnicy Petry musieli uznać wyższość rywali, którzy zrewanżowali się za porażkę we wcześniejszej fazie turnieju. W meczu o trzecie miejsce Petra od samego początku narzuciła wysokie tempo i pokonała 2:0 drużynę 12 Monkeys Köln z Niemiec. Najlepszym strzelcem turnieju został skrzydłowy Petry Filip Koper, który zdobył łącznie 157 punktów.

Filip KOper

Brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy to potwierdzenie wysokiej pozycji klubu na międzynarodowej arenie. Rok temu zespół Petry Płock triumfował w Champions Cup i zakończył sezon w potrójnej koronie.