WPŁ girls

i

Autor: Wisła Płock S.A.

Wisła Płock

Dziewczyny lubią brąz! Drużyna kobiet Wisły Płock na Lubartów Cup

2024-02-14 10:05

W miniony weekend drużyna kobiet Wisły Płock wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Lubartów Cup. Zawodniczki trenera Adriana Piankowskiego rozegrały szereg wartościowych spotkań i z dwudniowych zmagań wróciły do Płocka z brązowymi medalami.

Towarzyski turniej w położonym w województwie lubelskim mieście był dla Nafciarek kolejnym etapem okresu przygotowawczego przed startującą w weekend 23/24 marca rundą wiosenną w 2. lidze.

Mecze rozgrywane były po 40 minut, osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. W sobotę nasze zawodniczki pokonały trzecioligową Iskrę Krzemień 3:0, następnie 8:0 amatorski zespół Ich Własna Liga, a wieczorem stoczyły zacięte spotkanie z występującym w południowej grupie 2. ligi MOSiR-em Lubartów. Mimo długo utrzymującego się prowadzenia Wiślaczek, gospodynie zawodów zdołały w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie tryumfowały 2:1. Zmagania w rundzie wstępnej zakończyliśmy na 2. miejscu w grupie.

Następnego dnia wyznaczono dwie nowe czterozespołowe grupy według zajętego wcześniej miejsca. Na początek niedzieli Wisła Płock zagrała z przygotowującą się do gry w Orlen 1. lidze (w miejsce SWD Wodzisław Śląski) Legią Ladies i ponownie o niepowodzeniu naszych zawodniczek zadecydowała ścisła końcówka spotkania (0:1). W drugim meczu ponownie ulegliśmy MOSiR-owi Lubartów (0:2), natomiast w trzecim Nafciarki pokonały 1:0 innego drugoligowca z południa – MKS Myszków, co w ostatecznym rozrachunku dało 3. miejsce na koniec całego turnieju.

Za nami bardzo wartościowy turniej, na którym rozegraliśmy 6 spotkań po 40 minut i mogliśmy się zmierzyć z pierwszoligową Legią, czy czołowymi drużynami drugiej ligi z grupy południowej. Sprawdziliśmy różne zestawienia personalne, dużą część dziewczyn na nieswoich nominalnych pozycjach. Dużo czasu na boisku spędziły nasze nowe i najmłodsze zawodniczki, przetestowaliśmy nasze „optymalne” zestawienie, a do tego fajnie spędziliśmy trochę czasu ze sobą, gdzie dziewczyny mogły się lepiej poznać i zintegrować. Zabieramy ze sobą dużo ważnego materiału do analizy i na pewno dołożyliśmy dużą cegiełkę do budowania naszej drużyny – skomentował trener Adrian Piankowski.

Okazja do obejrzenia zawodniczek Wisły Płock w akcji już w najbliższą niedzielę 18 lutego. Tego dnia o 13:00 na boisku bocznym B2 Nafciarki w meczu towarzyskim podejmą PTC Pabianice.