Dębowa Góra

i

Autor: Google Maps

Hotel Dębowa Góra zostanie udostępniony uchodźcom z Ukrainy

2022-05-06 10:41

Od początku agresji Rosji na Ukrainę mieszkańcy Płocka, organizacje pozarządowe i samorząd niosą pomoc uchodźcom, którzy przybyli do naszego miasta oraz obywatelom Ukrainy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie.

Hotel Dębowa Góra, należący do Grupy ORLEN, został bezpłatnie przekazany na mocy umowy użyczenia Miastu Płock i będzie wykorzystany w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Koncern przeprowadził niezbędne prace remontowe budynku i pokryje stałe koszty jego funkcjonowania po oddaniu go do użytku. Z kolei kwestiami zarządzania obiektem, organizacją zakwaterowania w nim uchodźców z Ukrainy, ich wyżywieniem i zapewnieniem opieki socjalnej zajmie się Urząd Miasta Płocka.

– Od wybuchu wojny aktywnie angażujemy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Od razu przekazaliśmy na ich potrzeby hotel Petrochemia w Płocku, gdzie obecnie przebywa grupa blisko 30 osób, głównie matek z dziećmi, które otoczyliśmy opieką. Teraz przekazujemy nasz kolejny obiekt, żeby mogły w nim zamieszkać rodziny uciekające przed wojną. W Dębowej Górze schronienie znajdzie blisko 100 osób – mówi Armen Konrad Artwich, Członek Zarządu ds. Korporacyjnych PKN ORLEN.

Hotel „Dębowa Góra” w Nowych Rumunkach znajduje się w atrakcyjnym miejscu, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Górskiego. Nie był jednak użytkowany od listopada 2020 r., dlatego na koszt Grupy ORLEN zostały zlecone prace remontowe, techniczne i konserwacyjne, niezbędne do jak najszybszego uruchomienia obiektu. Zlecono m.in. naprawę istniejącego systemu przeciwpożarowego i oświetlenia awaryjnego, uruchomienie biologicznej oczyszczalni ścieków, sprawdzenie działania systemu ogrzewania i kodowania pomieszczeń. Pokoje zostaną również wyposażone w pościel i ręczniki.

W budynku dodatkowo wydzielono pomieszczenia gospodarcze pod pralnię i suszarnię, a także strefę socjalną do samodzielnego przygotowywania lub odgrzania posiłków. Wygospodarowano również miejsce na pokój zabaw dla dzieci i salę telewizyjną. Wszystkie te pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt.

Łącznie w Dębowej Górze znajduje się 45 pokoi, w których zakwaterowanych zostanie blisko 100 osób.  Zgodnie z założeniami w pierwszej kolejności w hotelu Dębowa Góra zostaną zakwaterowani uchodźcy, którzy przybyli do Płocka w pierwszych tygodniach wojny, aby  poprawić ich warunki bytowe. Koszty funkcjonowania hotelu, a więc opłaty za: wodę, energię elektryczną, ogrzewanie, wywóz nieczystości, wywóz odpadów, a także ochronę pokrywać będzie Grupa ORLEN. Z kolei Urząd Miasta zorganizuje tam punkt recepcyjno-informacyjny, zapewnieni także wyżywienie zakwaterowanych osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE