SNOWY

i

Autor: PHHF

Polish Hip-Hop Festival

Jeszcze więcej basu! Brytyjskie klimaty na Polish Hip-Hop Festival w Płocku

2024-04-19 16:12

Oprócz regularnie pojawiających się w Płocku wykonawców, organizatorzy Polish Hip-Hop Festival, największego polskiego festiwalu hip-hopowego, zaskakują swoimi wyborami artystów i pomysłami na specjalne koncerty. Najnowszym jest blok PLHHF UK ZONE, w trakcie którego wystąpi kilku wykonawców którzy przeniosą wyspiarskie brzmienia na płocką plażę.

Polish Hip-Hop Festival w Płocku

Pierwszy weekend lipca to prawdziwe święto hip-hopu, m.in. dlatego, że w trakcie Polish Hip-Hop Festival w Płocku każdy fan rapu będzie mógł posłuchać wykonawców ze swojego ulubionego klimatu. Na kilku scenach na nadwiślańskiej plaży zagrają najważniejsi polscy artyści, młode talenty oraz wiele zagranicznych gwiazd. Dotychczas ogłoszono m.in. Palucha, Kękęgo, NLE Choppę, Lil Pumpa, 102 Boyz, PRO8L3M, Young Leosię i Bambi.

Do tego znakomitego grona dołącza ekipa, która zaprezentuje swoje umiejętności podczas PLHHF UK ZONE, czyli specjalnym koncercie, którego głównym zadaniem będzie przeniesienie wyjątkowego brytyjskiego klimatu na festiwalową plażę. Będzie to jedyna okazja, żeby zobaczyć taki występ i poczuć energię grime'u.

Taki blok jest kompletną nowością na Polish Hip-Hop Festival i idealnie wpisuje się w jubileusz eventu. Podczas PLHHF UK ZONE wystąpią: Święty Bass, ZEP, Sir Spyro, Snowy i D Double E. Takie towarzystwo zagwarantuje wyjątkową zabawę.

Jeden z najlepszychartystów grime'owych

D Double E to reprezentant Londynu znany jest z takich przełomowych utworów jak "Street Fighter Riddim", "Bluku, Bluku", "Bad 2 Tha Bone", "Lovely Jubbly" i "Wolly". Dodatkowo gościnnie wystąpił na takich albumach jak "The Godfather" Wileya w utworze "Joe Bloggs", czy nagradzanym "Konnichiwa" Skepty w hitowym "Ladies Hit Squad".

Bardzo ważną postacią na brytyjskiej scenie jest też DJ i producent Sir Spyro. Jest on szanowany głównie za swoją cotygodniową audycję "Grime Show", która jest nadawana regularnie od 10 lat na antenie pionierskiej rozgłośni Rinse FM. Jego autorskie dzieło jest postrzegane jako najlepsze miejsce do słuchania wszystkiego, co nowe na scenie grime i generuje miliony odsłuchów online.

Polish Hip-Hop Festival 2024 - kiedy? Data wydarzenia

Płocka impreza od samego początku stawiała na jakość i przekraczanie kolejnych granic w oferowaniu czegoś nowego wymagającej publiczności. Dzięki temu uczestnicy mogą zobaczyć cały przekrój obecnej hip-hopowej sceny — od dominujących na listach przebojów drillu i trapu, aż po klasyczny rap — również tych, którzy za kilka lat będą rozdawali karty. Teraz do tego dołączyła kompletna nowość, czyli grime. A wszystko to na monumentalnej scenie głównej i kilku pobocznych.

10. edycja Polish Hip Hop Festiwal odbywać będzie się na płockiej plaży nad Wisłą między 4 a 6 lipca. Pozostaje więc wyrywać kartki z kalendarza.