rower

i

Autor: pexels

Jutro auto zostawiamy w domu! 22 września to Dzień Bez Samochodu

2022-09-21 7:11

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest czwartkowy Dzień Bez Samochodu. W Płocku – w czwartek 22 września – będzie można za darmo korzystać z autobusów KM Płock oraz Płockiego Roweru Miejskiego (przez godzinę).

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, która w czwartek, 22 września zapewni użytkownikom Rowerów Miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak w inne dni – pierwsze 15, 20 czy 30 minut.

W Dniu Bez Samochodu, za darmo przez pierwszą godzinę będzie można jeździć na rowerach Nextbike w Płocku oraz Białymstoku, Chorzowie, Ciechanowie, Częstochowie, Grodzisku Mazowieckim, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Komornikach, Koninie, Konstancinie Jeziorna, Koszalinie, Luboniu, Łodzi (aglomeracja), Markach, Otwocku, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Pruszkowie, Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju, Siemianowicach Śląskich, Tarnowie, Tychach, Wrocławiu, Zielonej Górze, oraz Żyrardowie. Natomiast w Zduńskiej Woli już od dziś do poniedziałku (26.09) włącznie obowiązują 3 darmowe godziny wypożyczenia rowerów miejskich.

Także Komunikacja Miejska Płock włącza się w Europejski Tydzień Mobilności (16-22.09). W czwartek 22 września właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu wraz z dokumentem tożsamości będą mogli jechać bez konieczności kasowania biletu.