Autor: Sebastian Wiśniewski

sport

Jutrzenka Płock wygrała na inauguracje

2024-10-14 6:54

Powrót płockich szczypiornistek do rozgrywek w ramach I ligi kobiet okazał się pozytywny, ponieważ podopieczne Marcina Krysiaka pewnie pokonały silną drużynę z Koszalina 27:22.

Spotkanie w hali sportowej SP 16 w Płocku rozpoczęło się zgodnie z planem gospodyń, które po trafieniach Kowalewskiej i Kudźby prowadziły po niespełna minucie 2:0. Było widać, że obie drużyny są bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania, a co za tym idzie, mecz będzie trudny dla obu ekip. Przewaga dwóch trafień Jutrzenki utrzymywała się dokładnie do 10 minuty i rezultatu 6:4. Wtedy płocczanki pokazały kilka skutecznych bloków i kilka skutecznych obron w bramce Kingi Kameckiej pozwoliło powiększyć prowadzenie do pięciu trafień 12:7 w 23 minucie. Jeszcze przed przerwą przyjezdne poderwały się do mocniejszej i skuteczniejszej gry, co pozwoliło im głównie za sprawą bardzo doświadczonych na parkietach Superligi zawodniczek zbliżyć się do płockiej drużyny, ale na przerwę to gospodynie schodziły z prowadzeniem 13:10.

W drugiej odsłonie spotkanie wyglądało niemal identycznie, jak w pierwszej z minimalną różnicą, że Jutrzenka miała już momentami nawet siedem bramek przewagi i nie pozwalały przeciwniczkom na zbyt wiele. Ostatecznie Jutrzenka wygrała 27:22 pokazując się z dobrej strony. Przede wszystkim drużynę z Płocka należy pochwalić za grę w obronie oraz kontrolę meczu od początku, do końca. MVP spotkania została wybrania Aleksandra Rędzińska z płockiej Jutrzenki.

Sobotnie spotkanie z drużyną z Koszalina przebiegło po naszej myśli. Od początku kontrolowałyśmy wynik, solidnie pracowałyśmy w obronie jak i w ataku, dzięki czemu po końcowym gwizdku mogłyśmy się cieszyć wspólnie z kibica z pierwszego zwycięstwa na własnym parkiecie w tym sezonie. Wiem nad czym musimy pracować przed następnym spotkaniem w Gdańsku, który nie będzie należał do najłatwiejszych. Cieszymy się z wygranej jednak czeka nas kolejny tydzień ciężkiej pracy, by przywieźć z pomorza kolejne trzy punkty. – mówi Maja Kudźba, rozgrywająca Jutrzenki.

Kolejne ligowe spotkanie MMKS Jutrzenka Płock rozegra już w najbliższą niedzielę. Tym razem na wyjeździe o godzinie 15:00 zmierzy się z Gdańskim AZSem. W Płocku szczypiornistki będziemy mogli w akcji zobaczyć 26 października podczas derbów miasta z SMSem ZPRP II.