Kanadyjscy żołnierze

i

Autor: British Columbia Emergency Photography flickr.com Kanadyjscy żołnierze

Kanadyjska armia pojawi się w Polsce? Kraj chce pomoc podczas kryzysu uchodźczego

2022-04-07 8:33

Kanadyjska armia analizuje możliwości pomocy Polsce w sprawie uchodźców z Ukrainy. Jedną z rozważanych możliwości jest wysłanie do Polski kanadyjskich oddziałów – podał w środę wieczorem publiczny nadawca CBC.

Armia analizuje możliwości pomocy Polsce w kryzysie uchodźczym

Do Polski przyleciała w ostatnich dniach grupa wojskowych specjalistów, którzy mają ocenić możliwości pomocy na terenie Polski. „Zespół w Polsce przedstawi rekomendacje w sprawie potencjalnego zakresu i zadań, które mogą zostać podjęte przez kanadyjską armię” - cytowało CBC informację biura prasowego minister obrony Anity Anand, wskazując, że jedną z możliwości jest wysłanie oddziałów kanadyjskiego wojska do Polski.

Piotr Ikonowicz przygarnął rodzinę z Ukrainy

Kanada zaprasza uciekających z Ukrainy

Kanada zobowiązała się do przyjęcia wszystkich Ukraińców, którzy zamierzają skorzystać z oferowanej pomocy, a Polska jest jednym z krajów, w których placówki dyplomatyczne Kanady przyjmują od ukraińskich uchodźców wnioski wizowe w uproszczonym trybie, ogłoszonym w drugiej połowie marca. Według danych na rządowej stronie, do końca marca złożono 91177 wniosków, zaakceptowano już 14,5 tys. W nadchodzący weekend premier Kanady Justin Trudeau weźmie wirtualnie udział w organizowanym w Warszawie „Stand Up For Ukraine”, wydarzeniu, podczas którego w sobotę będą przyjmowane finansowe zobowiązania do pomocy ukraińskim uchodźcom.

Źródło: PAP