jowet

i

Autor: Jakub Chonchera

Kultura

Kultura za złotówkę także dla dzieci z płockich zerówek

2023-11-07 9:26

Oprócz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także osób z niepełnosprawnościami z marszałkowskich instytucji kultury za symboliczną złotówkę będą mogły skorzystać również dzieci z zerówek. Warto się spieszyć, bo akcja „Kulturalna szkoła na Mazowszu” trwa do końca roku.

„Kulturalna szkoła na Mazowszu” to inicjatywa samorządu województwa mazowieckiego, w ramach której uczniowie mazowieckich szkół mogą odwiedzić marszałkowskie instytucje kultury za złotówkę.

Do wyboru jest 28 instytucji kultury prowadzonych przez samorząd Mazowsza. Wśród nich są zarówno instytucje teatralne i widowiskowe (np. Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach czy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku), skanseny (Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu), a także muzea (np. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie czy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie).

Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba osób odwiedzających nasze placówki. W tej edycji już w pierwszym półroczu osiągnęliśmy imponujący wynik prawie 160 tys. uczestników. Teraz z oferty naszych muzeów i teatrów za symboliczną złotówkę będą mogli skorzystać także uczniowie szkolnych czy przedszkolnych zerówek - podkreśla marszałek Adam Struzik

Kto może skorzystać z programu?

Akcja jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia i szkół artystycznych z terenu województwa mazowieckiego. Od lipca mogą z niego korzystać również osoby z niepełnosprawnościami, bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności, a od teraz dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym w przedszkolu, oddziale przedszkolnym czy w szkole podstawowej.

By móc skorzystać z „promocyjnej” ceny, szkoła powinna wysłać zgłoszenie do wybranej przez siebie instytucji kultury. Formularz jest dostępny na stronie www.mazovia.pl oraz na stronach instytucji kultury. Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w programie można znaleźć na stronach instytucji biorących udział w programie. Regulamin programu, wzory oświadczeń i lista instytucji znajdują się na stronie www.mazovia.pl.