Marko Panic

i

Autor: SPR Wisła Płock

SPR Wisła Płock

Marko Panić zawodnikiem ORLEN Wisły Płock

2023-08-02 18:10

Bośniacki prawy rozgrywający podpisał kontrakt z Nafciarzami. Marko Panić dołączy do ORLEN Wisły Płock od lipca 2024 roku. Umowa będzie obowiązywała przez dwa sezony.

SPR Wisła Płock popisała kontrakt z prawym rozgrywającym. Od sezonu 2024/2025, ORLEN Wisłę Płock zasili Marko Panić, obecnie zawodnik francuskiego Montpellier HB. Klub starał się o wcześniejszy wykup zawodnika, jednak nie wyraził na to zgody jego aktualny pracodawca. Marko zawarł z Nafciarzami dwuletnią umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2026 roku.

Bardzo się cieszę, że dołączę do ORLEN Wisły Płock. Wiem, że to wielki klub z wielkimi ambicjami. Wiem też, że mają wspaniałych kibiców, co jest bardzo ważne dla drużyny i chciałbym ich pozdrowić. Moje osobiste ambicje to być dostępnym dla trenera i klubu na 100% swoich możliwości i postaram się je spełnić. Co roku Wisła robi krok do przodu pod względem wyników. Cieszę się, że będę częścią takiego projektu – powiedział o transferze do ORLEN Wisły Płock Marko Panić.

Łącznie Panić ma na koncie 331 trafień w europejskich rozgrywkach: 159 w EHF Cup, 5 w Cup Winners’ Cup, 161 w Lidze Mistrzów i 6 w Lidze Europejskiej. Poza klubową karierą, od 18 roku życia występuje w reprezentacji Bośni i Hercegowiny, z którą ostatni mecz rozegrał w kwietniu. Bośniacy pokonali wtedy Czarnogórę i zakwalifikowali się na ME 2024, a Marko zdobył 6 bramek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE