Cyberswiat

i

Autor: Pixabay

konkurs

Moja wizja Płocka za 20 lat. Płock jako miejsce atrakcyjne do życia

2023-10-19 10:11

Młodzieżowa Rada Miasta Płocka po raz drugi organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Temat pracy konkursowej brzmi: „Moja wizja Płocka za 20 lat. Płock jako miejsce atrakcyjne do życia”.

Prace będą rozpatrywane w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą z nich stanowią dzieci z klas IV-VII szkół podstawowych, które swoją wizję mogą zaprezentować poprzez pracę plastyczną, dowolną formę pisemną lub prezentację multimedialną. W drugiej grupie rywalizować będzie młodzież z VIII klas podstawówki oraz ze szkół ponadpodstawowych, którzy do wyboru mają esej, prezentację, pracę plastyczna oraz film.

– Młodzi ludzie chętnie sięgnęli do literatury dotyczącej historii naszego miasta, będącego niegdyś stolicą Polski, a także poszerzyli wiedzę na temat współczesnego Płocka. W tym roku postanowiliśmy wybiec w przyszłość i zapytać dzieci i młodzież, jak widzą stolicę Mazowsza za 20 lat. I tak narodził się konkurs „Płock – miasto przyszłości” – informuje Natalia Siedlich, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Płocka. – Swoją wizję uczestnicy konkursu mogą przedstawić w formie pisemnej, literackiej, za pomocą prezentacji multimedialnej lub filmu. W ten sposób chcemy poznać odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku należy rozwijać Płock, by był miejscem atrakcyjnym zarówno do pracy, edukacji, jak i prowadzenia jak najbardziej dogodnego życia prywatnego. Postulaty zebrane na podstawie pracy uczniów płockich szkół przedstawimy panu prezydentowi oraz radnym miejskim.

konkurs

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Dokładne wytyczne dotyczące konkursowych form są opisane w regulaminie konkursu. Należy wypełnić formularz, który jest przygotowany w dwóch wersjach: dla uczestników niepełnoletnich i dla pełnoletnich. Termin nadsyłania prac upływa 26 listopada 2023 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE