Koncert Ryszarda Wolbacha i Roberta Krajewskiego odbędzie w się historycznym miejscu, mianowicie w dawnej muszli koncertowej przy cukrowni Borowiczki. W czasach świetności cukrowni to miejsce tętniło życiem, stąd nazwa koncertu "Tak może być, odzyskajmy blask tego miejsca". Ostatni koncert jaki odbył się w muszli koncertowej przylegającej do Cukrowni Borowiczki to występ zespołu Mazowsze i był to rok, uwaga! rok 1985.
Koncert promuje projekt wyremontowania muszli koncertowej wraz z przylegającym skwerem rekreacyjnym, który złożyliśmy jako Rada Osiedla Borowiczki w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Reaktywowanie funkcji koncertowych muszli pozwoli organizować w tej części kameralne koncerty osiedlowe, pokazy kina letniego a także występy dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystko to w otoczeniu zabytkowych budynków cukrowni i krajobrazów nadwiślańskich - powiedział nam Emil Brzeszcz z Rady Mieszkańców Osiedla Borowiczki.
Ryszard Wolbach to założyciela takich zespołów jak Harlem czy Babsztyl, warto wspomnieć, że wystąpi wraz z Robertem Krajewskim, więc mamy gwarancję solidnej muzycznej uczty. Artyści poprowadzą was przez krainę folk, bluesa, rokowej ballady czy coverów z lat 70-tych i 80-tych.
Pomysł na rewitalizację
Jeśli projekt złożony do Budżetu Obywatelskiego otrzyma niezbędną ilość głosów zniszczona muszla koncertowa może otrzymać drugie życie. Remont wymaga wykonania nowego podestu i modernizacji muszli koncertowej. Na elewacji wokół muszli rada osiedla proponuje wykonanie murali, które zapobiegną dewastacji. Niezbędne jest również stworzenie, na przylegającym do niej terenie zielonym odpowiednich stref rekreacyjnych. W przestrzeni przed obiektem zaplanowano nowe chodniki i ciągi komunikacyjne, ustawienie ławek, leżanek, kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia roślinne.
Proponujemy również montaż wiaty rowerowej oraz dwóch ławek solarnych z możliwością ładowania telefonów komórkowych. W kosztorysie uwzględniliśmy również monitoring wraz z jego przyłączeniem do sieci monitoringu miejskiego - dodaje Brzeszcz.
Reaktywowanie funkcji koncertowych muszli pozwoli organizować w tej części kameralne koncerty osiedlowe, pokazy kina letniego a także występy dzieci i młodzieży szkolnej. Skwer rekreacyjny wraz z wyremontowaną muszlą koncertową stanowił będzie ciąg pieszy od nowo wybudowanej ulicy Raczkowizna wzdłuż zabytkowych budynków cukrowni w kierunku malowniczych krajobrazów nadwiślańskich
Na ten i inne projektu Budżetu Obywatelskiego Płocka można zagłosować do 19 września 2023 roku:
- internetowo – po założeniu konta w systemie obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka na stronie mojemiasto.plock.eu, gdzie należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail, nr PESEL oraz nr telefonu (jeden nr telefonu i jeden adres e-mail przypisane są tylko do jednego użytkownika konta). W przypadku braku nr telefonu lub adresu e-mail możliwe jest wyłącznie głosowanie bezpośrednio w punktach do głosowania.
- bezpośrednio – w punkcie stałym zlokalizowanym w siedzibie Urzędu Miasta Płocka przy ul. Synagogalnej 4.