Rower Miejski Płock

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Rower

Na drogi rowerowe prowadzące przez Płock wyjechały miejskie jednoślady [CENNIK]

2024-04-03 5:43

Na wiosnę sezon rowerowy rusza pełną parą. W siódmy sezon działania Płocki Rower Miejski (PRM) wchodzi z 31 stacjami i 310 jednośladami. To więcej niż w poprzednim roku, gdy funkcjonowało 29 stacji obsługujących 290 rowerów.

Nowe wypożyczalnie stanęły na pl. Dąbrowskiego przy Akademii Mazowieckiej i wieży ciśnień oraz w okolicy Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej 6. To inicjatywa radnej Darii Domosławskiej, która rozmawiała o tym z mieszkańcami. Dwadzieścia rowerów ma foteliki dla dzieci.

Rower miejski przyjął się u nas doskonale. Obserwujemy, że mieszkańcy chętnie wykorzystują go w drodze do pracy czy na zakupy, dlatego też rozbudowujemy system o kolejne stacje i powiększamy rowerową flotę. A do tego budujemy infrastrukturę drogową, aby skomunikować wszystkie osiedla i ościenne gminy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Zasady wypożyczania pozostają bez zmian

Aby korzystać PRM trzeba mieć aktywne konto i środki na nim. Można je założyć w każdej chwili i przy uruchamianiu wnieść opłatę początkową w wysokości co najmniej 10 zł. Są trzy sposoby wypożyczenia jednośladów: poprzez aplikację na urządzeniu mobilnym, kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta lub wysłanie sms o odpowiedniej treści. W każdym przypadku trzeba znać numer roweru. Jego zwrot jest bezpłatny w obrębie stacji, a poza jej obszarem kosztuje 10 zł (ta opłata rośnie nawet do 5 tys. zł, gdy zostawimy go poza Płockiem).

Każde pierwsze dwadzieścia minut korzystania z roweru jest darmowe. Jeżeli przekroczymy ten czas musimy zapłacić – w przedziale 20-60 minut złotówkę, do 2 godzin – 2 zł, do 3 godzin – 5 zł, a powyżej tego czasu 3 zł za każdą godzinę.

Miejskie rowery są dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu aż do końca listopada.