nowe dane

Najbiedniejsze miasta w woj. mazowieckim. Zobacz nowy ranking

2024-06-17 10:40

Jakie są najbiedniejsze miasta z woj. mazowieckiego? Ranking zamożności samorządów co roku przygotowuje "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego". Znamy dane za 2022 rok. Zobaczcie w galerii, które miasta z naszego województwa są najmniej zamożne.

Spis treści

  1. To najbiedniejsze miasto w Polsce
  2. Jakie są najbiedniejsze miasta w woj. mazowieckim?

To najbiedniejsze miasto w Polsce

"Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej" - wyjaśnili autorzy zestawienia opublikowanego na łamach "Wspólnoty".

"Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji" - podkreślili. Najbiedniejszym miastem w Polsce są Pieszyce (woj. dolnośląskie). Zamożność per capita ("na głowę") w 2022 roku wyniosła tam 3295,50 zł. Dla porównania: najbogatszym miastem jest Łeba (woj. pomorskie), gdzie zamożność per capita wyniosła 22 946,10 zł. 

Jakie są najbiedniejsze miasta w woj. mazowieckim?

A jakie są najbiedniejsze miasta z województwa mazowieckiego? Jak wynika z rankingu "Wspólnoty", najbiedniejsze jest Nowe Miasto nad Pilicą - zamożność na osobę to zaledwie 3529,62 zł. Niewiele lepiej jest w Zwoleniu. Ale biednych miast w naszym województwie jest więcej. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, jakie są najbiedniejsze miasta w mazowieckim i gdzie, przynajmniej teoretycznie, żyje się gorzej.

Dramatyczna akcja ratunkowa w Płocku. Policjant uratował tonącego 31-latka
Listen on Spreaker.