statystyki

Najbogatsze miasta w woj. mazowieckim. Tam żyje się najlepiej. Zobacz ranking

2024-06-17 10:39

Ranking najbogatszych samorządów. Sprawdź w galerii, które miasta z naszego województwa są najbardziej zamożne i gdzie, przynajmniej teoretycznie, żyje się najlepiej. Zestawienie co roku przygotowuje "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego".

Spis treści

  1. To najbogatsze miasto w Polsce
  2. Jakie są najbogatsze miasta w woj. mazowieckim?

"Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji" - zastrzegli autorzy zestawienia opublikowanego na łamach "Wspólnoty". "Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej" - wyjaśniono.

To najbogatsze miasto w Polsce

Najbogatszym miastem w Polsce jest Łeba (woj. pomorskie). Zamożność per capita w 2022 roku wyniosła tam 22 946,10 zł. Drugie miejsce przypadło Dusznikom-Zdrój (dolnośląskie) - 16 520,37 zł. Trzecie miejsce zajęła również turystyczna miejscowość Krynica Morska (16 216,40 zł).

Jakie są najbogatsze miasta w woj. mazowieckim?

A jakie są najbogatsze miasta z województwa mazowieckiego? Pierwsze miejsce wg zestawienia "Wspólnoty" zajmuje oczywiście Warszawa. Stolica to najbogatsze miasto wojewódzkie w Polsce - zamożność per capita wyniosła w 2022 roku 9244,26 zł. Drugie miejsce zajęła podwarszawska Podkowa Leśna. Ale bogatych miast z województwa mazowieckiego jest więcej. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, jakie są najbogatsze miasta w mazowieckim i gdzie, przynajmniej teoretycznie, żyje się najlepiej.

Dramatyczna akcja ratunkowa w Płocku. Policjant uratował tonącego 31-latka
Listen on Spreaker.