MM z nagrodą

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Najlepsze muzea na Mazowszu z nagrodami. Na podium to z Płocka

2022-09-30 6:37

29 laureatów, 18 wyróżnień i Nagroda Grand Prix dla Muzeum Mazowieckiego w Płocku – tegoroczna gala konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” za nami. Dyrektorzy i przedstawiciele najlepszych muzeów na Mazowszu odebrali nagrody z rąk Adama Struzika. Laureatów gościło Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Konkurs „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” jest kierowany do placówek muzealnych na całym Mazowszu. Nagradzane są w nim wszelkie muzealne inicjatywy zarówno projekty, wydawnictwa, jak i wystawy. Mazowieckie muzea w ten sposób mogą zaprezentować swoje działania, a dodatkowo otrzymać prestiżowe wyróżnienie.

W tym roku placówki kulturalne zgłosiły bardzo dużo ciekawych projektów. Komisja miała dylemat, które z przedstawionych propozycji należy wyróżnić. Aktywność muzeów świadczy o dużym zainteresowaniu tego typu projektami. Cieszę się, że ta inicjatywa trafia do mieszkańców województwa mazowieckiego. Kultura to jeden z najcenniejszych przekazów dla ludzi – podkreśla radna Jadwiga Zakrzewska, przewodnicząca sejmikowej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrodę Grand Prix otrzymało Muzeum Mazowieckie w Płocku za wystawę pt. „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art. Deco. Pamięci prof. Ireny Huml”.