kłódka

i

Autor: Pixabay

Notorycznie włamywał się do piwnic na terenie Płocka. Usłyszał ponad 70 zarzutów

2022-06-14 10:20

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami do piwnic. 36- usłyszał w płockiej komendzie aż 76 zarzutów. Mężczyzna czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy.

W ostatnich tygodniach do płockiej komendy wpływały zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic na terenie miasta. Włamywacz zrywał kłódkę i kradł z piwnic wartościowe przedmioty, a najczęściej jego łupem padały elektronarzędzia.

Ustaleniem autora kradzieżami z włamaniami zajęli się policjanci operacyjni z  Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Krok po kroku funkcjonariusze ustalali fakty dotyczące włamań, gromadzili materiał dowodowy i ostatecznie namierzyli podejrzewanego.

W czwartkowe popołudnie policjanci zatrzymali 35-latka, zamieszkującego w Płocku. Podejrzany przyznał się do kradzieży z włamaniami.  Wyjaśniał, że zerwał kłódki w kilkudziesięciu piwnicach na terenie miasta, a skradzione przedmioty sprzedawał.

Śledczy przedstawili mu aż 76 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzany 35-latek czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy. Decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.