szkola kuchania

i

Autor: Urząd Miasta Płocka

Nowoczesna kuchnia w płockiej Szkole Podstawowej

2021-12-29 9:10

– Modernizujemy nasze szkoły. Doposażamy klasy, budujemy nowoczesne, szkolne kompleksy sportowe i modernizujemy… bloki żywieniowe – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Są to poważne inwestycje za miliony złotych.

Zakończyła się właśnie gruntowną przebudowę bloku żywieniowego w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Chopina. Zaczęły się odbiory, blok powinien zacząć w pełni funkcjonować w pierwszych dniach stycznia 2022 roku.

Jego modernizacja zaczęła się w lipcu i polegała na kompleksowej wymianie instalacji, wymianie drzwi i ościeżnic, ułożeniu nowej glazury oraz terakoty, malowaniu ścian, zbudowaniu nowych kanałów wentylacyjnych, montażu nowej windy do transportu posiłków na piętro, a także nowego wyposażenia kuchni.

Wśród tego ostatniego znalazły się m.in. zmywarko-wypażarki, lodówki, miksery, krajalnice, stoły robocze, obieraczka do ziemniaków, naświetlacz do jaj, kuchnie gazowe, patelnie, zlewozmywaki, brodziki do mycia warzyw, różne regały oraz zamrażarki, czy szafa przelotowa. Wartość modernizacji tego bloku żywieniowego sięgnęła prawie 1,75 mln zł.