DKMS SPR

i

Autor: SPR Wisła Płock

ORLEN Arena stanie się punktem SPRawnej Rejestracji DKMS!

2022-09-27 11:15

Już w najbliższy czwartek – 29 września o godz. 18:45, ORLEN Wisła Płock podejmie duński GOG. Tego dnia w Orlen Arenie wspólnie będziemy mieli okazję wesprzeć nie tylko Nafciarzy, ale również osoby z nowotworami krwi i cierpiącymi na inne choroby układu krwiotwórczego.

Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać każda zdrowa oraz świadoma swojej decyzji osoba, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, która wyraża zgodę na pobranie komórek dwoma metodami, posiada BMI nie większe niż 40 i rejestrująca się po raz pierwszy.

Jako zespół ORLEN Wisła Płock, na co dzień pokazujemy, że potrafimy bardzo dobrze grać w jednej drużynie. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest współpraca w drużynie, bo tylko to może doprowadzić do sukcesu. Dlatego z ogromnym zaangażowaniem rozpoczęliśmy współpracę z drużyną fundacji DKMS. Organizacja rejestracji dla potencjalnych dawców szpiku podczas meczu Nafciarzy to pierwszy krok by podnosić świadomość na temat nowotworów krwi i pomóc jak największej liczbie ludzi – powiedziała o akcji Justyna Gawlińska – Kierowniczka działu marketingu i reklamy SPR Wisły Płock.

DKMS jest polską organizacją non-profit, która powstała w 2008 roku. Posiada ona status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia, a w ciągu ponad 11 lat działania zarejestrowała w naszym kraju ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców.

Punkt w płockiej hali działał będzie w najbliższy czwartek w godzinach 17:15-20:15.