tory

i

Autor: Pixabay

komunikacja

PKP całkowicie zamyka przejazd kolejowy w Płocku!

2024-03-13 11:30

W związku z koniecznością usunięcia awarii PKP całkowicie zamyka przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej na najbliższe dwa weekendy.

Pierwsze całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego nastąpi w piątek 15 marca o godz. 21.30 i potrwa do poniedziałku 18 marca do godz. 4.00 rano. Ponownie kolejarze przystąpią do prac w kolejny weekend i całkowicie zamkną przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej w piątek 22 marca o godz. 21.30 i będą usuwać usterki do poniedziałku 25 marca do godz. 4.00 nad ranem. Niewykluczone, że terminy te ulegną wydłużeniu, jeśli po rozpoczęciu prac okaże się, że usterka jest poważniejsza niż można było to wcześniej ocenić. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów ul. Targową lub Pasternakiewicza i Graniczną.

Komunikacja Miejska pracuje jeszcze nad przygotowaniem trasy objazdu linii nr 20. Objazdy dla tej jednej linii KM wprowadzi jeśli prace na przejeździe kolejowym ograniczą się do najbliższych dwóch weekendów. Jeśli się przedłużą – KM będzie musiała przygotować również objazd dla linii nr 120 (kursuje w dni powszednie).

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg zdecydował się wykorzystać zamknięcie przejazdu kolejowego na weekend 22-25 marca, by wykonać odwodnienie wjazdu na nieutwardzony parking PKP przy ul. Otolińskiej (przy samych torach).