PTW

Autor: PTW

Płoccy wioślarze na medal! Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

2020-09-14 11:22

W miniony weekend na Gople w Kruszwicy rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach uczestniczyło 10 młodzieżowców oraz jedna młodziczka z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Pierwszy, brązowy medal, zdobyła czwórka ze sternikiem w składzie: Kuba Kołodziejski, Janek Domeradzki, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i Kinga Nowakowska na sterze, która na mecie ulegała osadom AZS-u Toruń i Lotto Bydgostii.

Drugi medal, tym razem srebrny wywalczyła płocka ósemka ósemki. Osada, płynąca w składzie: Kamil Krusiewicz, Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Janek Domeradzki, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska, po nieudanym starcie musiał gonić przeciwników i dopiero po półmetku wyszła na drugą pozycję, którą „dowiozła” do mety.Wioślarzom pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów za tydzień oraz Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim w Płocku (27.09.2020).