Lampart

i

Autor: Iza Sławińska

Zwierzaki

Podwójne narodziny w Płockim Ogrodzie Zoologicznym! [ZDJĘCIA]

2023-08-07 7:37

Lato obfituje w dobre wieści z ZOO w Płocku. Najpierw cieszyliśmy się z narodzin pand małych, potem lwiatek złotych, a tu kolejne narodziny - na świat przyszły lamparty perskie, dwa niebieskookie samce.

Rodzicami uroczych maluchów są Sulakhat i Barrack. Jak zdradzają pracownicy zoo troskliwa mamusia pozwala kociętom wychodzić już na dwór więc możecie na własne oczy zobaczyć jak te cętkowane puszyste kulki przemierzają wybieg wzdłuż i wszerz.

Maluchy mają miesiąc

Do tej pory nie opuszczały kotnika, a opiekunowie nie chcieli niepokoić zwierząt, pozostawiając wychowanie troskliwej Suli. Podczas pierwszej możliwej do wykonania kontroli zdrowia pracownicy zoo sprawdzili ich płeć i okazało się, że to dwa samce. Niebieskoocy chłopcy są słodsi niż beza Pavlova!

Obecnie lamparty perskie hodowane są w 38 ogrodach zoologicznych w Europie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kocięta przyszły na świat jedynie w trzech z nich - w Czechach, na Węgrzech i właśnie w Płocku.

Macie pomysł na imiona dla maluchów?

Płocki ogród tradycyjnie już niedługo poprosi mieszkańców Płocka o to aby to oni wybrali nowe imiona dla młodych zwierzaków. Jeśli macie już jakieś propozycje to koniecznie zajrzyjcie na profil facebookowy płockiego Zoo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE