Zuzanna Maślana

Autor: Marek Biczyk

Rekordowa Zuzanna Maślana. Płocczanka z rekordem Polski

2023-02-21 5:46

Wspaniale spisała się płocczanka Zuzanna Maślana podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorek w lekkiej atletyce. Zajęła 2 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 16,86m. Jest to nowy rekord Polski U20.

Zuzanna Maślana jest zawodniczką Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock.  Zawody odbyły się 18 lutego w Toruniu. Zuzanna uplasowała się na podium tuż za najlepszą kulomiotką naszego kraju Klaudią Kardasz – 17,08m. Wszystkie próby Zuzanny Maślanej: 16,58m : 16,86m : 16,62m : 16,46m : 16,31m : 16,61m.

Zawodniczka jest wielką polską nadzieją lekkoatletyczną, która wspaniale się rozwija i ma realne szanse na uzyskania kwalifikacji do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W roku 2023 odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorek, gdzie Zuzanna jest jedną z faworytek do medali. Warto przypomnieć, że płocczanka w roku 2022 zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorek.