aquapark

i

Autor: Urząd Miasta Płock

aquapark

Rozpoczęły się odbiory aquaparku przy ul. Miodowej w Płocku

2024-02-05 7:18

W poniedziałek 29 stycznia Warbud zakończył prace budowlane na pływali i zawnioskował o rozpoczęcie odbiorów. Będzie jeszcze prowadził drobne roboty wykończeniowe, czy urządzał zieleń – na zewnątrz, a także wewnątrz.

Zbudowany obiekt składa się z kilku stref.

Najważniejsza to wewnętrzna strefa basenowa, na którą z kolei składa się basen sportowy (sześciotorowy z trybuną na 100 osób), basen rekreacyjny, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Jest też wanna z hydromasażem na 12 osób i wodny plac zabaw dla dzieci. No i są zjeżdżalnie: duża, czterotorowa oraz trzy rurowe o różnym stopniu trudności. Łagodna będzie multimedialna (bawi światłem i dźwiękiem), druga jest trudna i ma długość 90 metrów. No, i jest jeszcze zjeżdżalnia ekstremalna typu Aqualoop o długości 140 metrów.

Chcę podziękować moim współpracownikom z wiceprezydentem Arturem Zielińskim na czele oraz wykonawcy za modelową współpracę, dzięki której mamy zbudowaną zgodnie z planem pływalnię – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej w aquaparku przy ul. Miodowej.

Dochodzą do tego szatnie na 600 osób (tyle maksymalnie wynosi pojemność aquaparku), pomieszczenia techniczne i administracji oraz strefa usługowo – komercyjna, którą już interesują się pierwsi najemcy. Na zewnątrz natomiast, na sezon letni, powstał wodny plac zabaw. – Odbiory potrwają kilka tygodni i jeszcze w kwietniu planujemy pływalnię otworzyć – zadeklarował prezydent Andrzej Nowakowski.

Nie jest to koniec zmian w tym rejonie Płocka. Ponieważ po otwarciu pływalni przy ul. Miodowej, zamknięta i wyburzona zostanie sąsiednia Kobylanka przy Al. Kobylińskiego, a na jej miejscu zbudowany zostanie parking na około 160 miejsc. Dodajmy, że bezpośrednio przy aquaparku powstaną 104 miejsca dla pojazdów osobowych, jedno dla autobusu oraz stojaki na 20 rowerów.