hydrogen

i

Autor: Pixabay

ORLEN

Ruszyła II edycja Akademii Wodorowej

2024-02-19 7:30

ORLEN kontynuuje program dla studentów i absolwentów, którzy chcą zdobyć doświadczenie w branży wodorowej. W ramach drugiej edycji Akademii H2 zaplanowano m.in. zajęcia praktyczne w laboratorium we Włocławku.

Najlepsi absolwenci będą mieli okazję na dłużej związać się z ORLENEM lub jednym z partnerów projektu i skorzystać z płatnego stażu.

Wodór to jedno z podstawowych źródeł energii w walce z dekarbonizacją przemysłu i transportu. Dlatego zgodnie z naszą strategią stawiamy na jego szerokie zastosowanie. To jednocześnie nowoczesna branża, której dalszy rozwój zależy przede wszystkim od pracy wielu ludzi i dostępności wykwalifikowanej kadry. Stąd powstał pomysł na program dla studentów i absolwentów w formie Akademii Wodorowej. Dajemy młodym ludziom szansę na zdobycie doświadczenia zgodnie z ich zainteresowaniami, zyskując przy tym potencjalnych pracowników – mówi Józef Węgrecki, Członek Zarządu ORLEN.

Celem Akademii H2 jest wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, a osobami zainteresowanymi wskazaną tematyką, rozpoczynającymi dopiero karierę w branży. Program obejmuje cykl wykładów i warsztatów, a także spotkania z ekspertami i naukowcami z branży wodorowej.

Zajęcia organizowane są w różnych miejscach w Polsce i pozwalają uczestnikom projektu zobaczyć w praktyce, jak technologie wodorowe funkcjonują w różnych dziedzinach przemysłu. Akademia H2 skierowana jest do studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów. Wśród 31 uczestników drugiej edycji są reprezentanci z całej Polski, z takich kierunków jak energetyka, OZE o specjalizacji przemysłowej, energetyka wodorowa, fizyka techniczna i prawo.