Żyrafa

i

Autor: Pixabay

Siemanko! Nazywam się Melvin i mieszkam w Płocku!

2021-12-08 9:42

W płockim Zoo powiększyło się stado żyraf. Do uroczych wysokich dziewczyn- mamy Julii i jej córki Zuri, dołączył samiec – półtoraroczny Melvin.

Przyjechał specjalnie skonstruowanym do transportu tych specyficznych zwierząt pojazdem z Ree Park Safari w Ebeltoft. Na razie mieszkają oddzielnie, ale już niebawem zwierzęta się spotkają na wspólnym wybiegu.

– Mamy wielką nadzieję, iż Melvin stworzy z naszą młodszą żyrafą Zuri parę hodowlaną i doczekają się potomstwa. Mimo, iż 10-letnia Zuri jest w wieku rozrodczym, to na potomstwo będziemy musieli poczekać, gdyż samce żyraf dojrzałość płciową osiągają w wieku 4-5 lat. Starsza żyrafa Julia przyszła na świat w roku 2003, a długość życia żyraf w ogrodach zoologicznych to ok 20 lat. – powiedział prezes płockiego Zoo Krzysztof Kelman.

Również u sąsiadujących z żyrafami strusi nastąpiły zmiany. Do mieszkającego do tej pory samotnie samca strusia afrykańskiego południowego Staszka, dołączyły dwie młode samiczki. Przyjechały one z niemieckiego ZOO Schwerin.

Już wkrótce obydwa gatunki będą przybliżać nam faunę afrykańskiej sawanny jako dwaj rekordziści – największy ptak i najwyższy ssak na ziemi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE