Choinka Płock

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Świąteczna iluminacja Płocka. W tym roku o wiele skromniejsza przez oszczędności

2022-11-15 6:00

Wczoraj w Płocku rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. W pierwszej kolejności udekorowane zostaną latarnie przed Ratuszem. Jednak ze względu na oszczędności, w tym roku będą skromniejsze.

Na placu przed ratuszem, podobnie jak w ubiegłym roku, ozdobiona zostanie też fontanna, dwa drzewa oraz obrysy kamienic. Na rynku stanie również choinka. Na trawniku na placu Narutowicza pojawią się natomiast dekoracje w kształcie bombek (te same, które w ubiegłym roku zdobiły nabrzeże wiślane). Dekoracje świąteczne rozświetlą także kilka ulic starówki: Bielską (na odcinku od Starego Rynku do Kwiatka), Grodzką i Tumską.

Z powodu oszczędności w tym roku zrezygnowaliśmy z dekoracji Alej Kobylińskiego, Jachowicza, Nowego Rynku, ul. Królewieckiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza, Jerozolimskiej, Kościuszki, pozostałego odcinka ulicy Bielskiej, rond oraz nabrzeża wiślanego. Aby obniżyć koszty, oświetlenie świąteczne (oprócz tego zamontowanego na latarniach) będzie włączone krócej niż w poprzednich latach, od godz. 16 do 22.