Świnki morskie

i

Autor: https://www.facebook.com/nadlesnictwo.pultusk/ Świnki morskie

Ktoś wyrzucił do lasu ŚWINKI MORSKIE! Nadleśnictwo: "Ręce opadają"

2021-10-06 9:29

To smutna i szokująca historia, która ma jednak szczęśliwe zakończenie. W leśnictwie Bulkowo znaleziono siedem świnek morskich. Domowe gryzonie zostały najprawdopodobniej przez kogoś wyrzucone. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Świnki morskie wyrzucone do lasu - to niestety nie jest żart. Ktoś w ten sposób postanowił pozbyć się siedmiu domowych gryzoni. Choć przodkowie świnek morskich żyli dziko w lasach południowej ameryki, te kupowane w sklepach zoologicznych byłyby bez szans na przetrwanie w takich warunkach. O sprawie poinformowało na swoim Facebooku Nadleśnictwo Pułtusk - świnki morskie zauważono w leśnictwie Bulkowo. Szczególnie smuci fakt, że gryzonie znaleziono... w Światowy Dzień Zwierząt. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, którego Nadleśnictwo użyło w poście - "Ręce opadają". Opisano również dalsze losy znalezionych świnek morskich. Na szczęście wszystko wskazuje na szczęśliwe zakończenie.

Wformie: Kulturystyka

Świnki morskie zostawione w lesie na śmierć

To prawdziwy cud, że świnki morskie zauważono. Gdyby nie ten szczęśliwy zbieg okoliczności, najprawdopodobniej nie przeżyłyby w lesie długo. Kilka gryzoni został zaatakowanych przez muchy, które w ich ranach zdążyły złożyć swoje jaja. 

Świnki morskie trafiły pod opiekę Pani Leśniczej Beaty z leśnictwa Bulkowo. Co stało się z nimi później?

Szczęśliwy finał historii wyrzuconych świnek

Kilkanaście godzin po opublikowaniu historii, na Facebooku Nadleśnictwa Pułtusk pojawił się kolejny post. Poinformowano w nim, że świnki morskie mają się dobrze i zostają przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Świnkom Morskim w Warszawie.

I faktycznie - 6 października na FB Stowarzyszenia pojawił się wpis poświęcony świnkom morskim. Zwierzątka nabierają sił i czekają na kontrolę weterynaryjną. Zwierzątka będą oddane do adopcji po okresie kwarantanny (wprowadzonej między innymi po to, by sprawdzić, czy samiczki nie są w ciąży).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!