Bańki

i

Autor: Pixabay

Szykują się wakacyjne atrakcje dla najmłodszych z Funduszem Grantowym dla Płocka

2022-06-20 10:35

Niemal 600 młodych mieszkańców Płocka skorzysta z bezpłatnych zajęć wakacyjnych, które sfinansuje Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Organizacją czasu wolnego dla najmłodszych zajmie się sześć organizacji pozarządowych z naszego miasta. Letni wypoczynek dofinansowano w ramach IX edycji konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przeanalizowała najciekawsze projekty płockich organizacji pozarządowych, które mają pomysł na organizację czasu wolnego dla dzieci pozostających w mieście podczas wakacji. Cykliczność konkursu oraz oferta przedstawianych projektów sprawiły, że fundatorzy Fundacji postanowili zwiększyć budżet na tegoroczny konkurs o ponad 30% w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. Dzięki temu za blisko 158 tys. zł. Fundacja wesprze m.in. półkolonie naukowo-sportowe, teatralne, ogólnorozwojowe połączone z zajęciami sprawnościowymi w terenie, piłkarskie, a także pikniki rodzinne. Urozmaiceniem ofert będą również różnego rodzaju wyjścia i wyjazdy m.in. do kina, muzeum, ZOO, na warsztaty sensoryczne, a także nocowanie w ogrodzie bibliotecznym, warsztaty animacji poklatkowej i tworzenie filmu.

Nabór dzieci do udziału w poszczególnych projektach przeprowadzą wyłonione w konkursie organizacje. Szczegółowe informacje na temat wakacyjnych wydarzeń i kontakt do organizatorów zamieszczone zostaną na stronie www.fundusz-grantowy.pl.