Łukasiewicz plakat

i

Autor: Urząd Miasta Płock

W piątek Piknik z Łukasiewiczem w Płocku. Oddany zostanie nowy mural

2022-09-22 10:36

Tam gdzie zaczyna się ulica Łukasiewicza powstał mural dedykowany jej patronowi. Okazją jest obchodzony w Płocku Rok Ignacego Łukasiewicza. W najbliższy piątek symbolicznie odsłonimy mural. Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik.

Mural przedstawia wybitnego chemika i pioniera przemysłu naftowego Ignacego Łukasiewicza z wynalezioną przez niego lampą naftową. Zaprojektował go Grafik Miasta Robert Parzychowski. Obraz zdobi ścianę budynku na rogu ulic Nowowiejskiego i Łukasiewicza. Udostępniła ją Kuria Diecezjalna Płocka.

W programie „Pikniku z Łukasiewiczem” znajduje się wiele atrakcji. Będą warsztaty naukowe, warsztaty robienia świeczki żelowej, dmuchany dart i bramka zręcznościowa, gigantyczne gry planszowe oraz różne animacje dla dzieci. Na piknikowe atrakcje zapraszamy na plac na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich przy ul. Nowowiejskiego 4.

Piknik z Łukasiewiczem – piątek, 23 września 2022r. – początek o godz. 16:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE