BiG Festivalowski

i

Autor: BiG Festivalowski

Festiwalowy Płock!

Zbliża się Festiwal sztuki pozytywnej czyli BiG Festivalowski

2023-08-06 10:14

18-20 sierpnia w Płocku będzie moc kulturalnych atrakcji, pozytywnych treści i inteligentnego humoru podczas BiG Festivalowski. Twórcy wydarzenia zaprosili ponad 60 znanych ludzi kina, teatru, kabaretu i youtuberów.

Program BiG Festivalowski 2023!

W programie festiwalu jest m.in. letnia scena na Starym Rynku, gdzie odbywać się będą otwarte pokazy filmowe i spotkania z gwiazdami. W Nowym Kinie Przedwiośnie zobaczymy drugą odsłonę jedynego w Europie Muzeum Memów, a także pokazy filmowe i spotkania z twórcami. Klub Komediowy zaprezentuje swój spektakl improwizowany w Muzeum Mazowieckim, a większość warsztatów (będą m.in. filmowe, aktorskie, fotograficzne, komediopisania, astronomiczne) będzie się odbywać w murach Małachowianki.

Będzie śmiesznie podczas BiG Festivalowski!

Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej zagości gala stand up`u. Tutaj też na uroczyste zamknięcie festiwalu koncert muzyki filmowej dadzą Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej zagości gala stand up`u. Tutaj też na uroczyste zamknięcie festiwalu koncert muzyki filmowej dadzą muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej.

– Produktem, który proponujemy na festiwalu jest radość. To co przygotowaliśmy, to jest też wkład twórców kultury w poprawę dobrostanu psychicznego Polaków, bo statystyki nie są w tym obszarze optymistyczne – mówi Alek Pietrzak. I takie jest główne założenie tego wydarzenia – wyzwalanie hormonów szczęścia i zapomnienie o codziennych wyzwaniach i troskach. Tylko pozytywne doświadczenia i kultura na luzie. Pomagać w tym mają szlafrok i kapcie, jako strój obowiązkowy dla uczestników, które są metaforą miękkości i przyjemności.

PIetrzak Alek

i

Autor: BiG Festivalowski

Alek Pietrzak – reżyser, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu zapowiadai dużą dawkę doskonałego humoru, masę praktycznej wiedzy oraz spotkań z gwiazdami i twórcami kultury. W programie są m.in. spotkania z Jerzym Stuhrem, Szymonem Majewskim, Vanessą Alexander, Piotrem Cyrwusem, Pauliną Gałązką, Adamem Woronowiczem czy Piotrem Głowackim. Natomiast podczas gali stand-up`u zaprezentują się Wiola Walaszczyk, Antek Syrek-Dąbrowski, Cezary Ponttefski, Bartek Walos, Agnieszka Matan i Bartek Zalewski.

Ponad połowa wydarzeń będzie bezpłatna, a dla dzieci do 12 lat karnety są darmowe. Na wydarzenia bilety znajdziecie ONLINE.

BiG Festivalowski poleca RADIO ESKA!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE