24-letni Brazylijczyk zasilił szeregi Orlen Wisły. Leonardo Dutra Ferreira witamy w Płocku

i

Autor: SPR Wisła Płock

24-letni Brazylijczyk zasilił szeregi Orlen Wisły. Leonardo Dutra Ferreira witamy w Płocku

2020-10-30 12:43

Rozgrywający hiszpańskiego zespołu Incarlopsa Cuenca przynajmniej do końca tego sezonu będzie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. 24-letni Brazylijczyk przeszedł wszystkie badania medyczne i sprawnościowe i podpisał kontrakt z płockim klubem.

Leonardo Dutra Ferreira w hiszpańskiej Liga Asobal występuje od sezonu 2017/2018. Właśnie wtedy opuścił Brazylię i swój ówczesny klub Esporte Clube Pinheiros i przeniósł się na półwysep Iberyjski. Wyrobienie sobie marki w Hiszpanii nie trwało długo. Już w pierwszym sezonie w ekipie Incarlopsa Cuenca zdobył 168 bramek w 29 meczach. Łącznie w swoich trzech pierwszych sezonach w Liga Asobal zaliczył 64 występy i 394 trafień. W tym roku jego dorobek na hiszpańskich parkietach to 32 bramki w 5 spotkaniach.

To bardzo silny zawodnik, o innej charakterystyce niż ci gracze, których obecnie mamy w składzie. Leo jest obdarzony mocnym rzutem i dobrze radzi się w grze jeden na jeden. To dla nas bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy w każdym momencie możemy stracić graczy z powodu zarażenia koronawirusem - mówi Xavier Sabate trener Nafciarzy.

Ze swoim poprzednim klubem "La Bestia" sięgnął po złoty medal klubowych mistrzostw Panamerykańskich. W 2016 roku został królem strzelców i MVP tego turnieju oraz MVP ligi brazylijskiej. Rok później ponownie trafił do najlepszej siódemki klubowych mistrzostw Panamerykańskich. W tym samym roku w reprezentacji Brazylii zadebiutował na Mistrzostwach Świata we Francji.

Makijaż na Halloween 2020 [TUTORIAL] | ESKA XD - Beauty by Pati #7

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: