Dima

i

Autor: SPR Wisła Płock

Dima wraca do Płocka. Solidne wzmocnienie Orlen Wisły przed nowym sezonem

2021-03-09 11:09

Po czterech latach spędzonych w MOL-Pick Szeged Dmitry Zhitnikov ponownie wystąpi w ORLEN Wiśle Płock! Rosyjski rozgrywający podpisał z naszym klubem kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok.

W 2017 roku, kiedy Dmitry Zhitnikov odchodził do MOL-Pick Szeged obiecał, że kiedyś jeszcze zagra w ORLEN Wiśle Płock. Słowa dotrzymał. Od nowego sezonu ponownie założy koszulkę naszego klubu.

Przez ten cały okres spędzony w Szeged byliśmy w stałym kontakcie. Myślę, że rzeczywiście była to tylko kwestia czasu, kiedy Dimę znowu zobaczymy w Płocku. On bardzo chciał tu wrócić, w tym roku kończy mu się kontrakt z MOL-Pick Szeged, więc rozmowy przebiegły dosyć sprawnie. Dla nas również to duże wzmocnienie w kontekście kolejnych sezonów. Myślę, że będziemy mieli bardzo solidną drugą linię – mówi dyrektor sportowy Adam Wiśniewski. 

Dmitry Zhitnikov występował w ORLEN Wiśle Płock w latach 2015-2017, z miejsca stając się kluczową postacią zespołu. W naszych barwach rozegrał 96 meczów i zdobył 280 bramek. Swoją postawą na boisku i pozytywnym usposobieniem szybko zaskarbił sobie również sympatię kibiców.

W 2017 roku zdecydował się skorzystać z oferty MOL-Pick Szeged. Już w pierwszym sezonie wywalczył pierwsze od jedenastu lat mistrzostwo Węgier, a rok później sięgnął po Puchar Węgier. Łącznie w krajowych rozgrywkach rozegrał 78 meczów i zdobył 176 bramek. Do tego dołożył jeszcze 95 bramek w EHF Lidze Mistrzów, w których w 2019 roku dotarł do ćwierćfinału. Od lat jest też ważną postacią reprezentacji Rosji, z którą regularnie występuje na wszystkich wielkich imprezach, w tym także na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Egipcie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15