Śmieci

i

Autor: Pixabay

Eko Piknik w Płocku. Będzie można oddać za darmo elektrośmieci!

2022-06-21 9:30

Co ma wspólnego bęben od pralki z ulem? Jak stworzyć szklany ogród z elektrycznych śmieci? Czym jest zasada 3R? Na te i inne pytania uczniowie płockich szkół i przedszkoli uzyskają odpowiedzi już w środę 22 czerwca.

W godzinach od 10-14:00 przy Szkole Podstawowej nr 1 (pasaż Vuka Karadzica 1) odbędzie się Płocki Eko Piknik – Na Pierwszy Dzień Lata. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, które bawią i uczą, jak być eko! Mali artyści podczas warsztatów trash art będą mogli tworzyć prawdziwe dzieła sztuki z elektrycznych śmieci. Powstaną m.in. ogrody w szkle, bransoletki z kolorowych kabli i wiele innych prac plastycznych. Pasjonaci eksperymentów chemicznych w Laboratorium Małego Chemika wezmą udział w warsztatach Czyste powietrze, Akcja segregacja, Smog. Miłośnicy przyrody zapoznają się z ciekawostkami i zagadkami z życia pszczół i poznają budowę ula z … recyklingu! Odbędą się prelekcje dotyczące segregacji elektrycznych śmieci, a także pokazy filmów edukacyjnych. Nie zabraknie również waty cukrowej, popcornu, malowania twarzy i baniek mydlanych. Każdy znajdzie coś dla siebie! Najważniejsze, że ciekawa edukacja ekologiczna, wpleciona w dobrą zabawę zaprocentuje wśród młodych płocczan większą dbałością o środowisko naturalne.

Pozbądź się elektrośmieci, zasiej łąkę kwietną

Podczas  pikniku przy Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się wielka zbiórka elektrośmieci. Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, otrzyma nasiona łąki kwietnej, które coraz częściej zastępują tradycyjne trawniki. Składają się z różnobarwnych, kwitnących roślin. Mają same zalety. Tworzą piękne, estetyczne, kolorowe połacie kwiatów. Są ekologiczne –  nie potrzebują specjalistycznych nawozów, nie wymagają częstego koszenia. Co więcej, stanowią schronienie dla licznych owadów oraz zapylaczy, w tym pszczół, które pełnią pożyteczną rolę w ekosystemie.