Straż Miejska Płock

i

Autor: Straż Miejska Płock

Ferie zimowe w Płocku trwają. O bezpieczeństwo najmłodszych jak zawsze zadba Straż Miejska

2020-02-11 11:42

Strażnicy z wydziału patrolowego i rejonowi Straży Miejskiej będą podczas swojej służby zwracać szczególną uwagę na miejsca, takie jak place zabaw, ogródek jordanowski, tereny nad Wisłą, Wzgórze Tumskie i rejony wokół galerii handlowych. Strażnicy będą przyglądać się również zachowaniu kierowców w okolicy szkół czy też przejść dla pieszych. Jak zawsze nie zabraknie ich też na starówce.

Poza działaniami prewencyjnymi Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej organizuje akcję "Feriowisko 2020". Jest ona skierowana do dzieci i młodzieży, które zimowy wypoczynek spędzą w mieście. Akcja ma na celu promowanie działań na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu. Poza tym rozwijanie umiejętności współdziałania, zdrowej rywalizacji czy też wzajemnej akceptacji i tolerancji. W ramach "Feriowiska" zespół profilaktyki przygotował dla młodzieży specjalne zajęcia, do których zgłosiło się 120 dzieci, a zabawa z najmłodszymi mieszkańcami miasta odbywać się w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku. 

Straż Miejska Płock

i

Autor: Straż Miejska Płock

Zawody sportowe, warsztaty plastyczne czy też gra terenowa to tylko niektóre z atrakcji, które dla najmłodszych przygotowała straż miejska. Dzieciaki będą miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale też nauczyć się chociażby tego, jak bezpiecznie poruszać się rowerem. Tematyką spotkań ze strażą miejską będzie także profilaktyka uzależnień czy też ekologia.