Jutrzenka

i

Autor: Jutrzenka Płock

Jutrzenka znowu górą! Płockie szczypiornistki pokonały AZS-AWF Warszawa

2020-02-04 13:38

Płocczanki po raz kolejny z kompletem punktów. Tym razem zawodniczki Jutrzenki pokonały na własnym parkiecie drużynę AZS-AWF Warszawa 30 do 27. Zdobyte punkty coraz bardziej przybliżają zawodniczki MMKS-u do TOP 3 pierwszej ligi kobiet w piłce ręcznej. Właśnie to jest celem podopiecznych Marcina Krysiaka na ten sezon.

Spotkanie zostało rozegrane w ramach 17. kolejki pierwszej ligi kobiet w piłce ręcznej. Już w pierwszej połowie płocczanki zaznaczyły, że to one będą dyktować warunki gry. Do przerwy udało im się zbudować 2-bramkowe prowadzenie, które pozwoliło na zachowanie spokoju w dalszej części meczu.

ZPRP

i

Autor: Związek Piłki Ręcznej w Polsce/zprp.pl

Najwięcej trafień w meczu po stronie płocczanek zaliczyły Paulina Dąbrowska i Agnieszka Jałoszewska. Obie szczypiornistki umieściły piłkę w siatce rywalek po 7 razy. Zaraz za nimi znalazły się Adrianna Warda i Aleksandra Stasiak. Każda z nich punktowała po 4 razy. Kolejne 3 "oczka" dla Jutrzenki wywalczyła Emilia Bałdyga. Dwukrotnie ze zdobytej bramki cieszyły się Aleksandra Rędzińska i Aneta Szczechowicz, a raz udało się to chorwackiej skrzydłowej Tarze Bezjak. Wśród zawodniczek z Warszawy najskuteczniejsza okazała się Patrycja Kozak, która do swojego konta dopisała aż 9 bramek.

Radości z postawy swoich zawodniczek nie ukrywa szkoleniowiec Jutrzenki Marcin Krysiak

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu moich podopiecznych. Co prawda pierwsza połowa była wyrównana, jednak w drugiej to my odjechaliśmy. Przewaga sięgała już nawet sześciu punktów, także pełna kontrola tego spotkania. Cieszy nas fakt, że przed długa przerwą udało nam się zdobyć punkty

Jutrzenka z 36 punktami na koncie zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli pierwszej ligi kobiet w piłce ręcznej. Za raz za nią znajduje się drugi zespół płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pierwsza drużyna SMS-u zajmuje natomiast 9. miejsce.

Tabela ZPRP

i

Autor: Związek Piłki Ręcznej w Polsce/zprp.pl