Karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu

i

Autor: Canva Karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu

Karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu

2021-12-11 14:30

W Płocku na Rondzie Wojska Polskiego w sobotę jadąca na sygnale karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z samochodem ciężarowym. Dwóch sanitariuszy i pacjent przewożony ambulansem trafili do szpitala. W miejscu wypadku utrudnienia w ruchu pojazdów mogą potrwać co najmniej trzy godziny.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, do zderzenia karetki pogotowia z samochodem ciężarowym doszło w sobotę po południu. - Ambulans wjechał na Rondo Wojska Polskiego, jadąc drogą krajową nr 62, od strony Wyszogrodu. Karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, czyli była pojazdem uprzywilejowanym. Doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, który jechał w kierunku Mostu Solidarności - wyjaśniła podkom. Lewandowska, powołując się na wstępne ustalenia dotyczące zdarzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Fatalne warunki na drogach niemal w całej Polsce! GDDKiA ostrzega kierowców!

Trzy osoby w szpitalu. To dwóch sanitariuszy i pacjent

Jak dodała rzeczniczka płockiej policji, "do szpitala przewiezionych zostało dwóch sanitariuszy oraz pacjent transportowany karetką". Według niej utrudnienia w ruchu pojazdów w miejscu, gdzie doszło do wypadku, mogą potrwać minimum trzy godziny.

Rondo Wojska Polskiego w Płocku to miejsce, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 60 i 62. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych tras tranzytowych przez miasto prowadząca w kierunku Warszawy i Ciechanowa, a także na Most Solidarności przez Wisłę i dalej w kierunku Łodzi i Włocławka

Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem