wydarzenia

Kilkaset osób straci pracę. Odzieżowy gigant zamyka zakład w Płocku

2024-04-15 13:03

Nawet kilkaset osób może stracić pracę. Globalny producent odzieży Levi Strauss ogłosił, że po przeszło trzech dekadach produkcja w Płocku zostanie zakończona i to już w czerwcu. Aktualnie nie wiadomo, ilu dokładnie pracowników faktycznie pożegna się z pracą, jednak sytuacja nie wygląda kolorowo. W związku z tym prezydent miasta zaprosił na spotkanie pracowników zakładu.

Levi Strauss zamyka zakład w Płocku

W połowie 2024 roku producent dżinsów wygasi produkcję w działającym od 32 lat płockim zakładzie. Pracę stracą setki osób - poinformował "Puls Biznesu". Odzieży gigant wśród powodów zamknięcia zakładu wymienia "coraz bardziej wymagającą sytuację na rynku pracy, stale rosnące koszty produkcji i dynamiczną ewolucję wymagań rynkowych", jednocześnie zwraca uwagę, że coraz trudniej było zatrudnić "wykwalifikowanych pracowników" i utrzymać pełną wydajność zakładu.

Prezydent Płocka zwołuje spotkanie z pracownikami

Nieoficjalnie wiadomo, że w płockim zakładzie pracuje nawet 700 osób. W związku z tym prezydent miasta Andrzej Nowakowski zaprosił na spotkanie wszystkich zainteresowanych pracowników zakładu. Podczas niego omówione zostaną formy pomocy i możliwe rozwiązania. Pojawią się na nim także lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele Miejskiego Urzędu Pracy. Spotkanie z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 17 w auli Urzędu Miasta (pl. Stary Rynek 1). Drugi termin to wtorek 9 kwietnia o godz. 11. Pierwotnie zaplanowano je na sobotę, ale zostało przeniesione ze względu na ciszę wyborczą.

Praca w Płocku. Kogo poszukują pracodawcy?

Rozmawialiśmy z Danielem Olenderem z Miejskiego Urzędu Pracy. W Płocku najwięcej ofert pracy jest dla:

  • Kierowców (ciągników siodłowych czy autobusów),
  • lekarzy,
  • pielęgniarek,
  • policjantów,
  • wojskowych,
  • spawaczy,
  • monterów,
  • rekrutacje prowadzi także zakład karny w Płocku.
Pieniądze to nie wszystko Jakub Wiech