Kung Fu Płock

i

Autor: UKS Fu Hok Kuen Płock

Mamy nowych mistrzów Polski! To zawodnicy UKS Fu Hok Kuen Płock

2022-06-22 7:27

Zawodnicy UKS Fu Hok Kuen Płock przywieźli aż 9 medali z XXVIII Otwartych Mistrzostw Polski Wushu Kungfu, które odbyły się w Warszawie w dniach 18-19 czerwca.

W formach tradycyjnych południowych kung fu po raz pierwszy w seniorskiej kategorii wiekowej 18-39 lat wystartowała utytułowana Emilia Rychlewska, zostając Mistrzynią Polski kobiet w broni krótkiej. Wywalczyła też dwukrotne wicemistrzostwo – w formach ręcznych oraz formach z kijem. Poza tym Emilia po raz pierwszy na takiej randze imprezy rywalizowała w formach sportowych wushu, prezentując wielki potencjał w tej nowej dla niej dyscyplinie. Tym razem jeszcze nie udało się jej pokonać startujących z nią czterech mężczyzn – wielokrotnych Mistrzów Polski.

Ogromy sukces odniósł Konrad Maśnicki – po raz pierwszy zdobywając Mistrzostwo Polski w formach południowych w kat. 18-39 lat mężczyzn, pokonując bardzo dobrze dysponowanych konkurentów. Poza tym wywalczył brązowy medal w formach południowych z kijem. A w broni krótkiej – był czwarty.

Grzegorz Rychlewski do klubowych zdobyczy dołożył jeszcze cztery medale w kat. 40-60: złoty, srebrny i dwa brązowe.

To były pierwsze Mistrzostwa Polski dla najmłodszej zawodniczki UKS Fu Hok Kuen, 13-letniej Laury Szewczuk startującej w kategorii 12-14 lat. Solidne wykonania technicznie form południowych z kijem oraz szablą dały jej dwa 5. miejsca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE