Kot

i

Autor: pixabay.com Kot

Międzynarodowy dzień kota 2021 - zobaczcie najpiękniejsze rasy kotów [GALERIA]

2021-08-08 13:29

Międzynarodowy dzień kota przypada 8 sierpnia. Tego dnia wszystkie duże i małe mruczki mają swoje święto. Jest to też świetna okazja do zapoznania się z najpiękniejszymi rasami kotów z całego świata. Zobaczycie je w naszej galerii.

Międzynarodowy dzień kota 2021 - mruczki z całego Świata mają dziś swoje święto! Choć zwykło się mówić, że najlepszym przyjacielem człowieka są psy, to właśnie koty stały się najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. Współistnieją z naszym gatunkiem od około 9500 lat. Pierwsze udomowione koty żyły prawdopodobnie w Nubii, ale ślady kociej obecności u zarania cywilizacji odkryto też na Cyprze. Koty chadzają własnymi drogami, ale potrafią być też bardzo towarzyskie i świetnie czują się w towarzystwie ludzi. Nic wiec dziwnego, że czujemy do nich tak wielkie przywiązanie. Najczęściej spotykanym w domach jest kot europejski, zwany potocznie "dachowcem". Istnieje jednak dużo więcej ras kotów, z którymi żyją ludzie. Najpiękniejsze zobaczycie w galerii w dalszej części artykułu.

Toby wychowywana przez człowieka nigdy nie będzie dzika

Najpiękniejsze rasy kotów - GALERIA

Kot bengalski, kot perski, rosyjski, brytyjski, Maine Coon, Angora czy Sfinks - to tylko niektóre z ras kotów, które mieszkają w wielu domach. Te i inne piękne zwierzęta zobaczycie w poniższej galerii.