Wisła Płock

i

Autor: Kacper Klonowski

Nafciarze wracają do gry! Już w ten weekend zmierzą się z trzecim zespołem Ekstraklasy

2020-02-06 10:51

Najbliższa niedziela to nie lada gratka dla wszystkich sympatyków piłki nożnej. W ramach 21. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego zmierzą się na Stadionie im. Kazimierza Górskiego z Pogonią Szczecin. "Portowcy" mają obecnie 5 punktów przewagi na Nafciarzami. Czy uda im się zmniejszyć tę różnicę? Taką mamy nadzieję.

Nadzieje przed spotkaniem z pewnością są duże. Ostatni mecz Nafciarzy w Ekstraklasie zakończył się ich zwycięstwem 2 do 1. Zawodnicy Wisły Płock mierzyli się wtedy przy Łukasiewicza 34 z aktualnym mistrzem Polski Piastem Gliwice. Obie bramki dla płocczan zdobył w tym meczu gruziński skrzydłowy Giorgi Merebashvili. Spotkanie z Piastem przerwało także serię meczów bez zwycięstwa. Wcześniej Nafciarze zanotowali cztery porażki i dwa remisy. Mimo to Wisła Płock utrzymała się na koniec rundy na 8. miejscu tabeli ligowej z 30 punktami na koncie. Wcześniej Nafciarzom udało się nawet wskoczyć na fotel lidera PKO Ekstraklasy.

Aktualna tabela PKO BP Ekstraklasy

i

Autor: ekstraklasa.org

Ostatni bezpośredni pojedynek między Wisłą Płock a Pogonią Szczecin zakończył się zwycięstwem niebiesko-biało-niebieskich. Zespoły zmierzyły się ze sobą 26 sierpnia ubiegłego roku. Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie Nafciarze pokonali gospodarzy 2 do 1 po bramkach Ricardinho i Dominika Furmana. Po stronie "Portowców" punktował natomiast Srdjan Spiridonovic.

Pierwszy gwizdek w spotkaniu Wisła Płock-Pogoń Szczecin zawodnicy i kibice usłyszą punktualnie o godzinie 12:30.