Autobusy KM Płock

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Transport

Nowe autobusy dla Komunikacji Miejskiej w Płocku. Sprawdź jak wyglądają w środku [FOTO]

2023-07-24 6:13

Są supernowoczesne i kosztowały ponad 10 mln zł, ale prawie 6,3 mln pochodziło z UE – Komunikacja Miejska odbiera właśnie od miasta pięć nowych Solarisów.

Umowy na zakup pięciu nowych Solarisów miasto podpisało z ich producentem 5 lipca ubiegłego roku. Jedną umowę zawarto na dostarczenie trzech pojazdów zasilanych napędem hybrydowym (elektryczno-spalinowym), drugą – na dwa pojazdy z silnikami Diesla. Wszystkie spełniają najsurowsze normy spalania Euro-6.

Przyjechały do Płocka na początku lipca

Nowe pojazdy mają 12 metrów długości, są niskopodłogowe (co ma duże znaczenie dla osób mających trudności z poruszaniem się), są także klimatyzowane, wyposażone w siedzenia z tapicerką dedykowaną naszemu miastu, a także w system dynamicznej informacji pasażerskiej (zewnętrzne wyświetlacze są w kolorze białym – podobnie jak w przypadku autobusów kupionych w 2020 roku) oraz tablice wewnętrzne, informujące na bieżąco o trasie przejazdu, możliwych przesiadkach, czy objazdach. 

Nowe pojazdy zastąpią 5 MAN-ów. Trzy już zostały złomowane, dwa czekają jeszcze na złomowanie. Jeden z nich został wyprodukowany w 1998, drugi – w 1999 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE