Mazowiecka Uczelnia Publiczna

i

Autor: Kacper Klonowski

Nowoczesny sprzęt i większe możliwości. Mazowiecka Uczelnia Publiczna z nowymi salami!

2020-02-05 15:46

Studenci i wykładowcy z pewnością są zadowoleni. W Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku oddano do użytku 5 nowych pracowni. Każda z nich wyposażona w nowoczesny, profesjonalny sprzęt. W sumie na utworzenie i doposażenie pracowni uczelnia przeznaczyła w ubiegłym roku ponad milion złotych.

Pracownie pozwolą realizować się studentom na różnych kierunkach. Każda z nich oferuje im inne możliwości. Wszystkie nowe sale znajdują się w siedzibie Mazowieckiej Uczelni Publicznej przy ul. Gałczyńskiego w Płocku.

Studenci dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku będą mogli skorzystać między innymi ze studenckckiej pracowni badań społecznych i językoznawczych. Sala wyposażona jest w trzydzieści zestawów komputerowych z oprogramowaniem do badań ilościowych i jakościowych. Studenci znajdą tam także aparaty fotograficzne, profesjonalne kamery, statywy, zestawy słuchawek z mikrofonami i dyktafony. Pracownia ma dać pole do popisu studentom na kierunkach nowe media oraz filologia.

Mazowiecka Uczelnia Publiczna

i

Autor: Kacper Klonowski

Kolejne sale z których korzystać mogą studenci Mazowieckiej Uczelni Publicznej to pracownia sieci komputerowych i systemów wbudowanych, pracownia programowania i baz danych, pracownia symulacji biznesowych, pracownia graficzna oraz pracownia mikrobiologiczna i genetyczna.

Środki przeznaczone przez uczelnię na stworzenie i wyposażenia sal pochodzą przede wszystkim z:

– przedsięwzięcia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” – 450 tys. zł

– dotacji z Urzędu Miasta Płocka – 100 tys. zł

– projektu PO WER 3.5 – 416 tys. zł.