aquapark

Nowy Aquapark w Płocku. Kiedy popływamy na Miodolance? Data otwarcia, cennik, bilety

2024-04-26 7:55

W sobotę 27 kwietnia punktualnie o godz. 6 rano swoje podwoje otworzy płocki aquapark przy ul. Miodowej.

Aquapark w Płocku. Godziny otwarcia, atrakcje, bilety

Aquapark będzie czynny codziennie, także w weekendy i święta, w godz. 6 - 22. Jednocześnie będzie mogło z niego korzystać 600 osób. Są w nim cztery baseny i cztery zjeżdżalnie. Najbardziej ekstremalną jest tzw. aqualoop, który zaczyna się od pionowego startu i prawie pionowego ślizgu przez trzy piętra. Kilkusekundowy zjazd z prędkością dochodzącą do 50 km/h dostarcza silnych emocji. Najdłuższa liczy 140 metrów długości. Nazywa się multimedialną, bo całą trasę pokonamy w towarzystwie efektów dźwiękowych i świetlnych. Szybsza od niej, bo bardziej stroma, jest zjeżdżalnia rurowa o długości 90 m.

- Zapraszam wszystkich do korzystania z obiektu. Atrakcje są adresowane do osób w różnym wieku. Można tu pływać, bawić się w wodzie lub relaksować w jacuzzi czy saunie przez siedem dni w tygodniu. Jestem przekonany, że zarówno płocczanie, jak i mieszkańcy regionu będą z przyjemnością spędzać tu czas wolny – zachęca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Jest też basen sportowy o długości 25 m. A obok basen przygotowany specjalnie do nauki pływania, który w najgłębszym miejscu ma 150 cm. Dla dzieci urządzony został brodzik z dwiema zjeżdżalniami i innymi wodnymi zabawkami oraz plac wodny na zewnątrz obiektu. W głównej hali znajdziemy ponadto dwunastoosobowe jacuzzi.Z kolei dla wielbicieli relaksu i chcących skorzystać z zabiegów na ciało przygotowano strefę spa. Są w niej wanny z hydromasażem, grota solna, grota lodowa oraz sauny: sucha, parowa i infrared z chromoterapią.

Mediolanka. Cennik, bilety

Ceny biletów zależą od strefy, do której chcemy wejść, długości pobytu oraz dnia tygodnia. Na przykład 2,5-godzinne wejście do strefy basenowej będzie kosztować od poniedziałku do piątku 50 zł lub 36 zł dla dzieci, osób uczących się w wieku do 25 lat i emerytów. A w weekendy i święta odpowiednio 60 i 44 zł. Dla osób z niepełnosprawnościami są zniżki. Dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie. Są też wejściówki rodzinne (szczegóły na grafice poniżej).

bilety

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Kwietniowe otwarcie kończy kilkuletni proces inwestycyjny. Umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą Warbud prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał 30 kwietnia 2021 roku. Budowa przy ul. Miodowej rozpoczęła się w sierpniu od rozebrania starej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17, na której miejscu powstało centrum sportowo-rekreacyjne. Prace budowlane zakończyły się 29 stycznia tego roku.

Koszt budowy i wyposażenia aquaparku wyniósł 106 mln zł, a wraz z 20-letnią eksploatacją w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego koszt wyniesie ponad 200 mln zł. Przez ten czas płocki samorząd będzie stopniowo spłacać obiekt.