Cmentarz k. Soczewki.

i

Autor: Kacper Klonowski

Odwiedzają zapomniane miejsca i badają ich historie. W Płocku nie brakuje sympatyków Urbexu!

2020-02-11 12:45

W wielkim skrócie urbex jest eksploracją niewidocznych lub niedostępnych części ludzkiej cywilizacji. Jak się okazuje, w naszym mieście nie brakuje osób zainteresowanych uprawianiem tego zajęcia. Co więcej, w samym Płocku i jego okolicy znaleźć możemy wiele miejsc idealnych na to, by rozpocząć swoją przygodę z urbexem.

Jedną z grup zajmującą się badaniem opuszczonych miejsc w naszym mieście jest Urbex Moją Pasja. Jej członkowie od ponad roku dzielą się relacjami ze swoich wypraw za pośrednictwem mediów społecznościowych. Większość miejsc, które odwiedzają, znajduje się właśnie w Płocku i okolicy, jednak nie brakuje dalszych wypraw. Realizując swoją pasję, kierują się kilkoma prostymi zasadami. Jedyne, co po sobie zostawiają, to ślady butów. Zachęcają także do tego, aby nie dewastować pustostanów i zabierać z nich jedynie zdjęcia i wspomnienia. 

Już niedługo każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się o urbexie czegoś więcej. 13 marca w naszym mieście odbędzie się spotkanie z członkami grupy Urbex Moją Pasją, podczas którego podzielą się oni swoimi opowieściami. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów przy ulicy Jakubowskiego 10.