Prezes i wiceprezes Banku Żywności

i

Autor: Kacper Klonowski Aldona Cybulska i Marek Kuczyński, wiceprezes i prezes Banku Żywności

Płocki Bank Żywności zajmie teren po szkole rolniczej

2020-02-04 12:36

Starostwo podjęło decyzję. Bank Żywności zajmie 2 hektary ziemi wraz z budynkami gospodarczymi po dawnej szkole rolniczej w Trzepowie. Teren znajduje się w strefie aktywności gospodarczej, którą utworzy tam Starostwo Powiatowe. Ziemia przeznaczona dla Banku Żywności ma zostać przekazana za symboliczną złotówkę.

Płocki Bank Żywności chce, aby w Trzepowie znajdującym się na terenie gminy Stara Biała powstały biura, centrum konferencyjne, infrastruktura potrzebna do prowadzenia działań przy programach europejskich. Realizacja inwestycji rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe. Bank będzie w tym czasie starał się pozyskać środki na budowę nowej siedziby. Jakiś czas temu rozmawialiśmy na ten temat z wiceprezesem Banku Żywności Aldoną Cybulską

Mamy obiecany kawałek ziemii. Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności. Tam powstanie magazyn za kilka milionów złotych. Wyposażony profesjonalnie.

Warto dodać, że płocki Bank Żywności jest właśnie na finiszu kolejnej wielkiej inwestycji. Niebawem zakończy się remont jego magazynu przy ulicy Targowej. Obiekt przed pracami wart był ponad 400 tysięcy, a zainwestowano w niego aż pół miliona. Opowiedział nam o nim prezes Banku Żywności Marek Kuczyński

To jest naprawdę kapitalny remont przekraczający wartość tego magazynu. Naprawiamy wszystko. Poprawiamy wszystko, budujemy chłodnie wewnątrz. Powinien to być taki magazyn, który spełni wszelkie warunki do pracy przy żywności.

Przypomnijmy, że obecnie Biura Banku Żywności mieszczą się w budynku przy ulicy 3 Maja 18, który przeznaczono do rozbiórki.

Ulica 3 Maja w Płock

i

Autor: Kacper Klonowski ul. 3 Maja w Płocku