Polish Hip-Hop Festival

i

Autor: Aneta Kwiatkowska/EAST NEWS

Wydarzenia

Polish Hip-Hop Festival 2024. Będzie największa w historii scena i imponujący line-up

2024-07-03 15:02

Kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy, w tym NLE Choppa i Lil Pump, wystąpi w Płocku od 4 do 6 lipca podczas jubileuszowej 10. odsłony Polish Hip-Hop Festivalu. Nowością będzie największa w historii tej muzycznej imprezy scena główna. Jakie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia?

Czas na Polish Hip-Hop Festival 2024

Wszystkie koncerty i sety DJ-skie w trakcie 10. Polish Hip-Hop Festivalu odbywać się będą tradycyjnie na płockiej nadwiślańskiej plaży, w sąsiedztwie Wzgórza Tumskiego, najstarszej części miasta z licznymi zabytkami, które - jak podkreślają twórcy wydarzenia - przez czytelników prestiżowego magazynu "National Geographic" zostało okrzyknięte niedawno jednym z nowych Cudów Polski.

- Kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy oraz największa scena główna, jaka kiedykolwiek stanęła na płockiej plaży. Będą też nowe strefy, w tym taneczne, warsztaty i pirotechnika. Na pewno dużo będzie się działo - tak o jubileuszowym 10. Polish Hip-Hop Festivalu powiedział PAP jego główny organizator, Marcin Siwek.

W ciągu trzech festiwalowych dni na czterech scenach wystąpią artyści i artystki "reprezentujący każdy nurt rapu - od nowoczesnych trapów, przez klasyczne granie dla miłośników mocnych bębnów i sampli, aż po alternatywne i typowe imprezowe granie".

Polish Hip-Hop Festival 2024 - kto wystąpi?

Wśród rodzimych wykonawców pojawią się m.in. PRO8L3M, Young Leosia, Bambi, KęKę, Malik Montana, Otsochodzi, Kizo, Guzior, Szpaku, Chivas, Molesta Ewenement, donGuralesko, Paluch, Smolasty, Tede oraz Pawbeats z livebandem i O.S.T.R. Będą też Słoń, Gedz, Opał, Polska Wersja, Małach i Rufuz, Belmondawg, a także Dziarma, Wac Toja, Aleshen, Zeamsone, PlanBe, Rów Babicze, Louis Villain, Filipek i Nel.

Z kolei z zagranicznych wykonawców zaprezentują się NLE Choppa i Lil Pump z USA, z Wlk. Brytanii D Double E, Sir Spyro, Snowy, a z Holandii ZEP. Dołączą do nich także Alyona Alyona z Ukrainy i 102 Boyz z Niemiec.

Wydarzeniami 10. Polish Hip-Hop Festivalu będą jeden z nielicznych występów Tektoniki i zespołu Hoshii oraz koncertowy blok PLHHF UK ZONE, podczas którego wystąpi też Święty Bass, czyli Miły ATZ i DJ Phunk'ill.

W programie imprezy - jak informują organizatorzy - znalazły się też "wyjątkowe, czasami nietypowe sety DJ-skie, które pozwolą się nie tylko zrelaksować, ale i potańczyć". Swoje selekcje zaprezentują m.in. Joanidis, Yo.Suzi, Karolina Kurr, Blaki Selektah, SHDOW, Serio92, Taek, Soina, Młody Klakson, Chederac, Avtomat, DTL oraz Gruby Bounce, Szychvl, Pszuk, Olsson, Beny, Ceeroy, a także Blendmaster Rip, Bulb, Krass-T i no1.galant.

Na nadwiślańskiej plaży na festiwalowiczów czekać będą rozbudowane pole namiotowe oraz specjalne strefy: merchandise, relaksu i food trucków.

Taki prywatnie jest Smolasty. Tego możecie o nim nie wiedzieć!